Профілактична стоматологія для дітей

Дитячий стоматолог підтверджує: фторування й герметизація зубів безболісні!

Глибоке фторування. Цей метод застосовується із використанням особливого препарату – емаль-ліквида, який можна використовувати як на молочних, так і на постійних зубах з неглибокими каріозними утвореннями, а також на зубах, що відрізняються чутливістю по відношенню до ортодонтичних конструкцій. Глибоке фторування проводиться за допомогою очищення поверхні зуба потоком повітря і нанесенням відповідного препарату. Дитина не мучиться в кріслі тому, що дія препарату відбувається за лічені секунди.

Частота подібної обробки варіюється в залежності від медичних показань. Вона може проводитися як раз на рік або півроку, так і раз на квартал. В особливих випадках обробка проводиться два рази поспіль з інтервалом в два тижні, а потім – раз у 3-4 місяці.

Препарат абсолютно нетоксичний. Це досягається за рахунок поділу діючих компонентів по флаконах. При такій схемі активні речовини не взаємодіють і не утворюють небезпечних сполук типу фторидів.

Про все, що стосується цієї інноваційної методики, Ви можете запитати у свого лікаря.

Герметизація фісур (вона також називається запечатуванням) – це покриття фісур спеціальним герметиком, який захищає зуби від виникнення карієсу. Цим герметиком покривають лише жувальні зуби, на яких є фісури.

Навіщо потрібна герметизація фісур? Чи не шкідлива ця процедура для дитини?

До складу герметика, який застосовують при цій процедурі, входять протикаріозні речовини – фтор і кальцій. Ці компоненти сприяють живленню зубів, у рази знижуючи ризик виникнення карієсу. Тому батькам необхідно розуміти, що герметизація фісур – дуже корисна і потрібна процедура.

Коли слід проводити запечатування фісур?

Герметизацію треба проводити відразу ж, як виявите, що у дитини повністю прорізався постійний жувальний зуб. Зазвичай першим із постійних зубів у дитини прорізується перший моляр (стоматологи також називають його «шісткою»). Найчастіше це відбувається в 6-7 років. Із цього віку вже можна проводити профілактику виникнення карієсу.

<< Назад