7 кроків підготовки дитини до прийому у стоматолога

  1. У перший раз дитина не боїться лікувати зуби. Вона ще нічого не знає про те, що на неї чекає! У більшості випадків свій страх їй передають батьки.
  2. Ні в якому разі НЕ кажіть дитині: «НЕ БІЙСЯ» (якщо мама так говорить, значить, чогось треба боятися), «БОЛЯЧЕ НЕ БУДЕ» (мама переживає – значить, може бути боляче), «БУДЕ НЕ СТРАШНО» , «НІЧОГО НЕ БУДУТЬ РОБИТИ, тільки подивляться» (потім все ж таки щось роблять – мама обдурила мене). Загалом, тримайте свої емоції під контролем!
  3. Перед першим походом до лікаря пограйте вдома «у стоматолога»: полікуйте зуби ляльці, ведмедику (якщо дитина вже грає).
  4. Не вживайте «страшних» слів: «укол» (краще: тобі бризнуть водичку/ліки, щоб зуб замерз і не хворів), «бормашина» (краще: спеціальна щіточка з моторчиком).
  5.  Якщо зуб вже болить, переконайте дитину, що доктор обов'язково допоможе: зубик перестане боліти.
  6. Не потурайте дитині, не залякуйте, не погрожуйте, не обіцяйте того, чого потім не зможете виконати, заради згоди на лікування.
  7.  Після прийому обов'язково похваліть дитину, розкажіть вдома родичам (особливо якщо раніше були невдалі спроби), як вона добре поводилася, допомагала доктору лікувати, чистити зубик тощо.

<< Назад